İnsanlığın Büyük X’i – Ece Temelkuran

İnsanlığın Büyük X'i - Ece Temelkuran

Teknolojiyle gelişen ve değişen birçok olay oluyor. Bazen vurdumduymaz, bazen de acımasız olabiliyoruz. Bugün kargastik videolar serimizde “İnsanlığın Büyük X’i | Ece Temelkuran | TEDxIstanbul” TEDx Talks kanalından insanlığın sorunlarıyla karşınızdayız.

Yazar Ece Temelkuran konuşmasından İnsanlığın Büyük X’inden bahsediyor. Bu X’in uçlarına da Doğu ile Batı’yı, sosyalizm ile kapitalizmi yerleştiriyor. X’in kesiştiği yeri de yeryüzü olarak anlatıyor. Yazar insanlığın en büyük ahlaki sorununun şu olacağını söylüyor: “Bu gezegendeki beceriksizliğimizi kabul edip buradan gidelim mi, yoksa bir kere daha deneyelim mi?”
İnsanlığın dünyaya nasıl davrandığını anlatıyor. Konuşmasında anılarına da yer veriyor. Teknolojinin insanlığı getirdiği ve götüreceği noktaları kendine görüşlerine göre açıklıyor.

Videoda ne bulacaksınız?

  1. Steve Jobs
  2. Sosyalizm, kapitalizm
  3. İnsanlığın büyük X’i

2010 yılına kadar iki kere Türkiye’nin en çok okunan kadın köşe yazarı seçilen Ece Temelkuran, köşe yazarlığını bıraktıktan sonra iki kez “Sosyal medyadaki en etkili kadın” ve “Türkiye’nin 6. en etkili sosyal medya kullanıcısı” olarak ölçümlendi. Venezuella, Arjantin, Brezilya, Beyrut, Tunus, Mısır, Yunanistan, Fransa, Almanya ve daha birçok ülkede gazetecilik yazıları yazdı. Yazıları Le Monde Diplomatique, The Guardian, Berliner Zeitung, Frankfurter Rundschau, New Left Review gibi yayın organlarında yayınlandı. Bugüne kadar üç tanesi roman olmak üzere 14 kitap yazdı.

Kanalda neler bulacaksınız?

TEDx Talks kanalında düzenlediği programlarda ki konuşmacıların videolarını bulacaksınız. Her alanda, konuda konuşmacı bulacağınız bir kanal. Başka ülkelerde ki konuşmacıları da göreceksiniz. TEDx Talks çok büyük bir organizasyon. İlginizi çekecek yerli yabancı birçok video izleyebileceğiniz bir platform. TEDx Talks’ın diğer videolarını izleyip, kanalına abone olmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Twitter’da “Kendin Pişir Kendin Ye” Kodları 2
Önceki yazı
Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?