Google Haritalar Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği

Google Haritalar Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği

Dijital dünya yeniliğe doymuyor. Her sabah bir güncelleme ile güne başlıyoruz. Bu seferki güncelleme Google’dan. Google kendi blogunda yaptığı açıklamayla gerçek zamanlı konum paylaşma özelliğini duyurdu.

Özellikle Türkiye’de bizim için tabiiki yurdum insanından sonra en iyi yol tarifi veren Google Haritalar gerçek zamanlı konum paylaşma yakında dünya çapında kullanıma açacak. Arkadaşlarınıza ve ailenize nerede olduğunuzu ve gittiğiniz yere nasıl gideceğinizi hızlı bir şekilde gösterebileceksiniz. Google’dan da dediği gibi “Neredesiniz?” sorusunun yanıtı yalnızca bir tık uzağınızda.

Diyoruz ya gerçek zamanlı konum paylaşımı. Google amca bizi az takip ediyormuş gibi bir de gerçek zamanlı deyip işi resmiyete kavuşturuyor. Navigasyon rotaları dahil olmak üzere, konumunuzu doğrudan haritalar üzerinde istediğiniz kullanıcıya açabileceksiniz. Haritanın üzerinde, konumunuzu paylaştığınız kişinin ekranında size ait bir ikon beliriyor ve karşıdaki kişi, yönlendirmeleri kullanarak kolayca sizi bulabiliyor. Kim derdi Google Haritalar uygulamasında bile etkileşime geçeceğiz. Evet bence bu bir kullanıcı etkileşimi, hafiften sosyal ağ gibi.

Geç saatte varacağınız yere gerçek zamanlı konumunuzu paylaşın ve ilerlemenizi navigasyon ile takip etmelerini sağlayın. Ama sakın Halıcıoğlu’ndan geçerken telefonda Zincirlikuyu’ya yaklaştım demeyin. Navigasyon ekranının alt kısmındaki “Diğer” düğmesine dokunup ardından “Seyahat paylaş” butonuna hafifçe dokunun. Seyahatinizi insanlarla paylaştığınızda tahmini varış zamanınızı görecekler. Hedefinize doğru ilerleyin. Hedefe vardığınızda paylaşım otomatik olarak sona erecek.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Yürüyen Ölüler Takipçilerine Müjde: Zombi Emojisi
Önceki yazı
Sosyal Bir Yaşam – Ödüllü Kısa Film