Facebook ve Instagram ‘maske takın’ uyarısı yapacak


  • Facebook ve Instagram maske kullanımı için adım atıyor.
  • COVID-19 nedeniyle sık sık hatırlatma yapılacak
  • Vakaların artışı nedeniyle böyle bir adım atılıyor

Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan COVID-19 sosyal medyayı da etkiledi. Paylaşım devleri Facebook ve Instagram süreçte oldukça öneme sahip maske kullanımı ile ilgili adım atıyor. Bundan sonra iki platformda da özet akışının üzerinde ‘maske takın’ uyarısının olduğu bir mesaj göreceksiniz.

Özet akışına eklenecek

Şirket yetkilileri tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Facebook’un insanları yüz maskeleri giymeye teşvik etmek için özet akışına özellik ekleyeceği söylendi. Kullanıcılara, COVID-19 Bilgi Merkezi’ne yönlendiren bir uyarı görünecek ve daha fazla bilgi almak isteyenler Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne link üzerinden gönderilecek. Instagram’da da benzer şekilde görünecek.

Gerekçe: ABD

Söz konusu adım, ABD’deki vaka ve ölüm sayısının artışı nedeniyle yapılıyor. ABD’de 2,7 milyondan fazla COVID-19 vakası var ve 128.000’den fazla insan öldü. Facebook, pandemi sırasında platformlarında Koronavirüs ile ilgili yanlış bilgiyle mücadele etti. Şirket, maske uyarısının bugünden itibaren Instagram ve Facebook’ta görünmeye başlayacağını söyledi.

Kaynak: theverge

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Twitter ‘master’, ‘slave’ ve ‘blacklist’ kelimelerini yasakladı
Önceki yazı
Epic Games 25 TL’lik oyunu ücretsiz yaptı