Dijital Karga Evren Günlüğü’nü Gagalıyor

Dijital dünyanın izlerini takip etmeye gelen Dijital Karga bol cevizli ve kargastik içeriklerine blog tavsiyeleri ile devam ediyor. Bu yazıda konuğumuz Türkiye’nin eski bloglarından EvrenGünlüğü.net. 11 yıldır hayatta olan Evren Günlüğü, Evren Soyuçok tarafından hazırlanan kişisel blog sayfasıdır.

Sayfaya tıkladığınızda Evren Soyuçok ve blog hakkında kolayca bilgi edinebiliyorsunuz. Blogta 14 kategori buluyorsunuz. Yazıları, projeleri, fotoğrafları, videoları ile pek çok farklı içerik arasında gezinmeniz mümkün. Ayrıca son zamanlarda video içeriklere de ağırlık vererek, 2006 yılından beri var olan Youtube kanalında canlı yayın ile blog sohbetleri yapıyor ve internet günlükleri yayınlıyor.

Evren Soyuçok eski bir blogger olarak güzel bir içerik hazırlamış ve bizlere ilk blogların bulunduğu güzel bir liste sunuyor. 2010 yılından önce açılmış ve güncel olan bloglar listeye alınıyor. Ayrıca gelecek vaat eden bloggerlar da unutulmamış. Jüri tarafından belirli kriterler üzerinde değerlendirmeler yapılarak liste hazırlanıyor. Geçmiş ve gelecek için güzel ve faydalı listeler var. Ama 2010 sonrasında yayına başlamış eski ve yeni kategorisinin dışında kalan ortanca bloglar 🙂 için de bir liste bekliyoruz. Uzun soluklu bloglar gibi bir liste daha eklenebilir 🙂

Blog Yazarları Çalıştayı da önemli bir konu. 2015 ve 2016 yılında düzenlenen 2017’de beklenen çalıştay blog ve bloggerlar için faydalı olacaktır. İstikrar da önemlidir. Dijitalde güzel izler ve işlere devam Evren Günlüğü Dijital Karga’dan selamlar 🙂

Kendisini nasıl tanımlıyor; “Ben burada kendi dijital günlüğümü ve arşivimi tutuyorum. Benim için bir blogdan daha fazlası olan e-vren günlüğü, her anlamda kendimi en iyi ifade ettiğim, en iyi hissettiğim ve çoğu zaman sığındığım bir liman oldu.”

Evren Günlüğü’den Alıntı

“Sanal zorbalık dolaylı ve anonim bir şiddet türü. ‘Güç dengesizliği’ni içeriyor; fiziksel güçten çok teknolojik araçlar kullanılarak güç kullanma söz konusu. İleri teknoloji kullanım bilgisine sahip olmayı gerektirmekte. Karşıdaki kişiye kasıtlı olarak zarar verme amacı güdülüyor.”

Evren Günlüğü Hakkında Kargastik Bilgiler

İlk yazı: 27.07.2005
İçerik Türü: Günlük-Karışık
Blog Türü: Kişisel
Yazı Sayısı: 1413
Alexa Puanı: 15,644
Mobil Uyum: Var
Mobil Sayfa Hızı: 66/100
Masa Üstü Sayfa Hızı: 74/100
Mail Aboneliği: Var

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
D.B Cooper – Hikayesi ne?
Önceki yazı
Cevizlik Girişimler: Givin