Bir Masaüstü İşlemcide Bulunan Dünyanın En Yüksek Grafik Gücünü de Barındıran İlk AMD Ryzen

AMD Ryzen Masaüstü APU’lar Üstün Konsol Sınıfı HD Oyun Performansını Masaüstünüze Sunuyor ve Grafik Kartlarına 109$’dan Başlayan Fiyatlarla Ciddi Bir Rekabet Getiriyor

AMD, iki dahili Radeon™ Vega grafikli Ryzen™ Masaüstü işlemci modelinin piyasaya çıkışıyla, bir masaüstü işlemcideki en yüksek grafik gücünü tanıttı. Şu an piyasada olan AMD Ryzen™ 5 2400G ve AMD Ryzen™ 3 2200G işlemcileri, dört adet en yeni “Zen” işlemci çekirdeğini, gelişmiş Radeon “Vega” mimarisiyle tek bir yonga üzerinde birleştirerek, sırasıyla 175$ ve 109$ son kullanıcı fiyatıyla, lider seviyede sistem ve grafik performansı sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgi İşlem ve Grafik İş Grubu Genel Müdürü Jim Anderson “Bir yıl önce ilk Ryzen işlemcilerimizi piyasaya sürdüğümüzde, PC pazarında inovasyonu ve rekabeti sağlamaya başladık. Bu misyonumuza da 2018 boyunca da bağlıyız ve günümüzün PC kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan iki lider APU ile de Ryzen portföyümüzü güçlendirmeye devam ediyoruz. AMD Ryzen Desktop APU’ları, tüketici ve kurumsal PC kullanıcıları pazarına sunduğumuz inovasyonun mükemmel birer örnekleri. Yüksek performanslı CPU ve GPU mimarilerimizi birleştiren bu yeni kategorideki Ryzen masaüstü işlemciler, akıcı bilgi işlem deneyiminin yanı sıra, gerçek 1080p HD oyunların, eSpor’un veya gelişmiş görüntü özelliklerinin keyfini, dahili Radeon Vega grafiklerin görsel doğruluğu sayesinde çıkarmanızı sağlıyor” dedi.

Ryzen masaüstü APU’lar, gelişmiş özellikleriyle de performansı daha da yukarıya taşıyorlar. Gelişmiş AMD SenseMI teknolojisi, yüksek frekanslarda ve düşük bellek gecikmelerinde güç tüketimini azaltıyor. Yeni APU’lar aynı zamanda oyun ve gerçek dünya uygulamalarında yüksek frekansları mümkün kulan çoklu çekirdek hızlandırma algoritması olan Precision Boost 2’yi de destekliyor. Dahili grafik güçleriyle birlikte bu yeni işlemciler, zahmetsiz bir akıcı oynanış için Radeon™ FreeSync teknolojisini ve bu teknolojiye sahip monitörlerle de uyumlu çalışıyorlar.

YÜKSEK PERFORMANSLI BİLGİ İŞLEM

Ryzen 5 2400G işlemci:

Tek bir işlemcide, 199$’lık Intel Core i5-8400 ve 89$’lık NVIDIA GeForce GT 1030 grafik kartının birlikte verdiği grafik performansını sunuyor.
Intel Core i5-8400’den %156’ya kadar daha fazla grafik performansı
Intel Corei i5-8400’den %21’e kadar daha fazla sistem performansı
Hız aşırtıldığında %39’a kadar daha hızlı grafik performansı

GENİŞ UYUMLULUK

Örnek teşkil eden bir müşteri deneyimi ile uzun dönemli kararlılık konusundaki sözümüzle Ryzen Masaüstü APU’lar, Ryzen™ Masaüstü CPU’lar ile aynı Socket AM4 yapısını destekliyorlar. Bu yüzden yeni işlemciler, hali hazırda 120’den fazla anakartın desteklediği AM4 ekosistemine, sadece basit bir BIOS güncellemesi ile dahil olabiliyorlar.

KİLİTSİZ PERFORMANS

Tüm AMD Ryzen Masaüstü işlemciler gibi Ryzen Desktop APU’lar da, AMD Ryzen™ Master hız aşırtma uygulaması ile CPU, DRAM ve GPU ayarlarında performans ayarı yapmak için çarpan kilidi açık şekilde geliyor, böylece hız aşırtma yapmanın özgürlüğünü seven kullanıcılar için daha da fazla performans sağlanıyor.

BULUNABİLİRLİK

Radeon Vega Grafikli Ryzen Masaüstü İşlemciler, bugünden itibaren alışveriş siteleri ve bayilerden, şu an satışta olan AM4 anakartların geniş seçenekleri ile küresel çapta piyasaya sürülmüş durumda. Radeon Vega Grafikli Ryzen Masaüstü İşlemcili heyecan verici OEM sistemlerin ise önümüzdeki aylarda satışa sunulması bekleniyor. Kullanıcılar, AMD Ryzen Masaüstü APU’ları hakkında en yeni ürün fiyatlandırma ve satın alım bilgileri için, AMD.com adresini ziyaret edebilirler.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Schneider Electric, Artırılmış Gerçeklik ile Dijital Dönüşüme Yön Veriyor
Önceki yazı
Facebook’tan Topluluklara 1 Milyon Usd’ye Varan Yatırım!