Aksigorta Startup Challenge’ın Kazananı Vivoo Oldu

Aksigorta Startup Challenge’ın Kazananı Vivoo Oldu

Girişimciler, Aksigorta Startup Challenge’da bir araya geldi. Geleceğin sigortacılık deneyiminde fark yaratmak isteyen girişimcileri buluşturan Aksigorta Startup Challenge’ın birincisi biyoteknoloji tabanlı wellness uygulaması Vivoo, ikincisi güvenli sürüş desteği veren Drive Buddy, üçüncüsü sigorta çözümü Sigorta.io oldu.

Türkiye genelinde 50 girişimcinin başvurduğu ve ön elemenin ardından seçilen 10 girişimcinin fikirlerinin yarıştığı Startup Challenge, Aksigorta Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. Yarışma birincisine Apple Macbook Pro, ikincisine Samsung Galaxy Note 8, üçüncüsüne ise Apple Watch hediye edildi. Ayrıca finale kalan 10 start up’a Hackquarters tarafından 3 aylık mentörlük ödülü verildi.

Startup Challenge açılış konuşmasını yapan Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “İş stratejilerinden tutun da üretime kadar dünya bir değişim içinde. Kurumlar da ancak bu değişime ayak uydurarak başarıya ulaşabilecekler. Start up’lar yaşanan değişimin en önemli göstergesi olarak dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük 5 şirketinin start up olarak garajda kurulması rastlantı değil. Start up’lar gelecekte iş gücünün ne olacağına referans oluyor. Biz de kurum kültürümüzde yer alan dijital dönüşümü, bir adım ileriye taşımak, yeni fikirlerle iş süreçlerimizi geliştirmek için start up’ları dinliyor ve birlikte iş geliştirmenin yollarını arıyoruz” dedi.

Aksigorta ve girişim hızlandırma şirketi Hackquarters iş birliğiyle düzenlenen Startup Challenge’da dijital sigortacılıkta geleceğin ürün, hizmet deneyimleri modellendi. Insurtech, Dijital Sağlık ve Yeni Teknolojiler alanında sigortacılık sektörünü dönüştürecek yenilikçi fikirler tartışıldı.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Aksiyon Dolu Film Bright’tan Son Fragman ?
Önceki yazı
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş