Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Ozan Onat Hakkında: @cnnturk / Programs Manager / #Futurist @hurriyetik / Science, Technology, #FutureTrends and Sci-Fi Enthusiast / #GelecekSimdi #Gelecek #futurism #teknoloji
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak kimleri görüyorum, Ozan Onat çevrimiçisin ? Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika Karga. Hadi yazışalım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin özelsin ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ankara doğumluyum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatımın yarısı Ankara’da geçti.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra iki yıl İngiltere’deydim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Diğer yarısındaysa İstanbul’dayım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdilik 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Medya dünyasının içindeyim ama ayrıca geleceğin dünyasına takık bir halim var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecekle ilgili düşünüyorum, yazıyorum, izliyorum, konuşuyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyanın geleceği kesmedi diyorsun ? Neden geleceğin dünyası? Ozan Onat’ı heyecanlandıran nedir tam olarak?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu işin temeli Star Wars’a dayanıyor sanırım. Çocukluğum bilim kurguyla geçti. Bilim kurguya merakım da beni her zaman bilime, teknolojiye ve geleceğe meraklı bir insan yaptı.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani bundan 30 yıl sonra, 50 yıl sonra nasıl bir dünya olacağı fikri beni hep heyecanlandırıyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O günleri görebilecek miyiz bilemem ama en azından yeni nesillere bir faydamız dokunur belki.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bende ortalama yaşam süresi 100-150 yıl olunca 30-50 az geldi bir an ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Heyecanını kaybetmediğin uzun bir ömür diliyorum senin için ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim nesil yakalar mı bilemem. Ama bizden sonraki nesillerin çok çok daha uzun yaşacağı kesin.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne şanslılar bir bilseler ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sözlük sorusuna hemen geçmezdim ama meraktan tez canlı davranacağım, önemli bir soru: Fütürizm nedir?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fütürizm aslında bir çeşit gelecek öngörüsü, gelecek tasarımı. Ama bunu olumlu anlamda düşünmek lazım. Yani çoğunlukla fütüristler pozitif bir gelecek için geleceği öngörmeye çalışırlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama burada çok önemli bir nokta: “Geleceğin zaten var olan bir durak olmadığını” fark etmemiz. Geleceği biz yaratırız. Ve o geleceği de şu anda yaptıklarımızla yaratıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısıyla fütüristler nasıl daha iyi bir gelecek kurabiliriz diye kafa yorarlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek öngörüsü, zihnimin sık kullanılanlarına attım bu ifadeyi ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Afilli cümleler listesine muazzam bir katkı: Geleceğin var olan bir durak olmadığı fark etmek.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Benim mottom “Gelecek bugün yaptıklarınıza göre şekillenir“.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani oturup birisi bizim yerimize birşeyler yapsın, karar versin diye beklersek, hiç bir zaman hayal ettiğimiz o geleceği kuramayız.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim pilot koltuğuna oturmamız ve uçağı yönlendirmemiz lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknolojik gelişmeler ve gelecek öngörüsü denildiğinde akla ilk gelen yapay zeka oluyor. Sence nasıl bir noktaya geldi ve dünyayı neler bekliyor?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka aslında yeni bir konu değil. Ama tüm unsurların, teknolojik ilerlemelerin bir araya gelmesi sanırım hep filmlerde gördüğümüz yapay zekaya yakın bir noktaya ulaşmamızı sağladı.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyayı neler bekliyor konusunda beni düşündüren iki ciddi risk var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Riskleri severim ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kesinlikle yapay zekanın insanlığı tamamen yok etmesi değil 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Terminatörden bahsetmiyorum 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Filmlerde onları görüyoruz ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu riski gözardı etmememiz gerektiğini söyleyen çok önemli isimler var ama bu şuanki mesele değil bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birinci risk; artan otomasyonla beraber yaşanabilecek işsizlik riski.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji geçmişte de pek çok insanı işsiz bırakmış ama hep yeni kapılar da açmış. Ama bu sefer durum biraz farklı olabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka ve robotlar pek çok alanma milyonlarca insanı işsiz bırakabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela sürücüsüz otomobiller. Taksi şöförlerini, otobüs, kamyon, minibüs şöförlerini, valeleri, trafik polislerini vs.. işsiz bırakacak.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem de düşündüğümüzden çok daha kısa bir sürede.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dönüşüme hazır olmamız lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkinci mesele ise yapay zekanın kötüye kullanılma ihtimali.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu noktada “Katil Robotlar” diye tanımlanan bir kavram var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında mesele robotların askeri amaçla kullanılması.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu amaçla kullanım nükleer silahlardan çok daha tehlikeli bir silahlanma yarışıyla karşı karşıya bırakabilir bizi.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Asıl mesele bu negatifliklerden kaçıp yapay zekayı ve tüm bu teknolojileri iyi amaçlarla kullanabilmek. Yapay zeka bize verimli, bereketli, daha kolay, yaşanılabilir ve adil bir dünya vaadediyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bunu doğru şekilde kullanmaya karar verirsek.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Smart Weapon ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kötü senaryo çizmek istersek olacaklar dünyanın altını üstüne getirebilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ozan Onat’ın gelecekle ilgili hayali nedir?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm bu teknolojilerin bize sağladığı olanakları kullanarak daha adil ve yaşanılabilir bir dünya diyelim. Bu sadece belirli bir kesim ya da toplum için değil. Dünyada yaşayan her insan, her canlı için.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bir gün dünyanın -yerel anlamda kendi kültürlerini koruyarak- tek bir toplum haline geleceğini düşünüyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünya vatandaşı olmak yani.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki o zaman dünyamızın değerini de daha iyi anlarız.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyah favori rengimdir ama yeşilli sev dünyayı koru derim hep ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeniden değil eski teknolojiden korkalım meselesini yazında okudum biraz daha açabilir misin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazıda da belirttiğim gibi, İsveç Çalışma Bakanı’nın bakış açısından çok etkilendim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yukarıda bahsettiğim “teknolojilerin ve özellikle yapay zekanın” insanları işsiz bırakma riski karşısında kendi mottolarını anlatırken şöyle diyor; “Biz yeni teknolojiden çekinmiyoruz, eskisinden korkuyoruz. Çünkü biz insanlarımızı sürekli olarak yeni teknolojiler konusunda eğitiyoruz. Meslekler yok olur, yenileri gelir. Önemli olan bu değişime hazır olmak. Biz meslekleri değil, insanlarımızı koruyoruz.”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de yazılarımda sık sık bu konuya eğiliyorum. Riskler büyük ama önemli olan bu risklere hazırlıklı olmak. Temel mesele eğitim. Geleceğin dünyasına hazır olmamız lazım. Çünkü gelecek artık çok hızlı geliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Değişime ayak uydurmak” geleceğin en önemli becerisi olacak.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle gelen ciddi bir değişim rüzgarı var. Dünya geneline baktığımız zaman Türkiye’yi nasıl değerlendiriyorsun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek, Osmanlı Tokadı gibi yüzümüze çarpacak mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye dijitalleşme konusunda oldukça aktif bir toplum olmakla beraber, bu aktiflik maalesef tüketim olarak yansıyor. Üretim toplumu olmakda ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Teknoloji dostu olmamız lazım ama bunu teknoloji üreten bir toplum anlamında söylüyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maalesef çok iyi oyun oynuyoruz ama az oyun yapıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya kullanımında birinciyiz ama çoğunlukla geyik için kullanıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oysa muhteşem bir potansiyelimiz ve heyecanlı bir genç nüfusumuz var. Bunu üretime çevirmemiz lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geyik iyidir ama dozunda ✋️ Cevizlik girişimler, WhatsApp röportajları, sosyal check-up sonra geyik ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesin.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muhteşem potansiyeli olan, heyecanlı genç nüfusa sesleniyoruz zamanın kıymetini, geleceğin hızlı geleceğini bilin ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Dediğin gibi o gelecek suratımıza tokadı yapıştırmadan gardımızı almamız lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceğin kapılarını aralayacak isimler kimler olacak sence şu dönemin önemli isimlerinden? Yerli yabancı..
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaten aralayan isim desem, şüphesiz Elon Musk. Adam sürekli bir fikir atıyor ortaya, dünya peşinden gidiyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elektrikli otomobil yaparım dedi, yaptı. Şimdi tüm dünya devleri Tesla gibi elektrikli otomobil yapma peşinde.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hyperloop dedi, tüm dünya Hyperloop projeleri planlıyor. Hızlı tren hatları beklemeye geçti. Güneş enerjisi, SpaceX, Mars derken herkes hayretle adamın vizyonunu izliyor. Ben dahil:)
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ulaşım, barınma, enerji derken gagamızı kontrol edecek yakında ? Cevizleri kıracak yerimize ? Çılgın bu adam ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çılgın ama hayalleri gerçeğe dönüşüyor. En müthişi de bu bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli olarak benim de takip ettiğim çok önemli bilim insanları, işadamları, genç girişimciler, sanatçılar var şüphesiz. Ama kesin şu kişi diyemedim bu konuda.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elon Musk mı Mark Zuckerberg mi Steve Jobs mı? Cevap belli ama yine de sorayım ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Cevabı verdim sanırım. Diğerleri de çok önemli işler yapıyor ama Elon Musk’un vizyonu bambaşka. Bence. Anıtkabir’deki fotoğrafı yeter 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok yönlü birisin. Sinemaya değinmeden olmaz ? Peki, sinema için bizleri neler bekliyor onca kısa filmden sonra
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha ha… Evet. Ben aslında yola sinema diye çıkmıştım… Ama arada yol değişti. Ama hala çok iyi bir sinema izleyicisiyim. Gelecekte de neler olur belli olmaz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemada neler bekliyor derken, teknolojiden mi bahsediyoruz?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında sadece sinema değil, her türlü içerik üretimi olarak bakmak daha doğru bence. Dijitalleşmeyle beraber izleme alışkanlıklarımız da değişti değişiyor. Artık sinemada bile film değil, dijital görüntü izliyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Netflix gibi platformlar hem kendilerine özel içerik üretiyor, hem de sizi adım adım izliyor. Neyi, ne kadar izliyorsunuz, kaç defa izleyip, neresinde sıkılıyorsunuz takip edebiliyor. Bu da içerik üretirken müthiş bir data sağlıyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzleyici ise artık istediği içeriği istediği zaman izleyebiliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de sanal gerçeklik var gibi bir teknoloji var artık. sanal gerçeklik çok yeni.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemaya uygun mu değil mi hala tartışılabilir ama artık sanal gerçeklik platformu için pek çok içerik üretiliyor. Yep yeni bir platform doğmuş oldu.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepimiz veriye dönüşüyoruz aslında. Teknoloji dünyasında 1 ve 0 rakamlarından oluşuyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle. Zaten herşey matematik değil mi? 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketim kolaylığı dijitalle beraber çok hızlı gelişiyor, değişiyor ve ilerliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şey ceviz. Ben öyle görüyorum ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle hazırım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemerlerini sıkı bağla o zaman ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ozan Onat’ın kitap önerilerini alalım. Hangi kitapları okumamızı önerirsin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Michio Kaku “Geleceğin Fiziği” benim başucu kitabım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayrıca son dönemde okuduklarım “Sapiens” ve devamı “Homo Deus”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de son Dan Brown kitabı da “Başlangıç” çok etkileyici bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehri öğrenebilir miyim? 1 Yurt içi 1 yurt dışı hakkın var ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzmir ve şu aralar Münih.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek:)
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka bir yerli bir yabancı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabancı Tesla.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tesla’ya bindiğin mi var de?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok ama adamın vizyonu ne kadar etkili işte.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli “Yemek Sepeti” hala yerli sayılırsa…
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1 numaralı Influencer örneği. Müfredata konusu girse ders kitabı olur.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Film ve dizi önerisi alalım
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine yenilerden gideyim. Henüz “Muhteşem Şovmen” (The Greatest Showman) izledim. Muhteşemdi. Müzikal sevenler için ama
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi tartışmasız şu ara Black Mirror
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öneri Blogger, fenomenler, sosyal medya hesapları var mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTuber olabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eşim Youtuber, onu takip ediyorum 🙂 Elçin Onat
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanala göz atmak için bu linke alalım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında YouTuber çok yok.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elçin Hanıma sevgiler ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben daha çok Twitter’da bazı isimleri takip ediyorum
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Michio Kaku mesela.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Thomas Frey
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Brain Games’in sunucusu
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jason Silva
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’den Tansu Yeğen
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin önerdiğin sosyal girişim?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Habitat Derneği
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı günlük kaç saat kullanıyorsun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 saat diyelim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama ara ara
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori mobil uygulaman?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Flipboard
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gençler için geleceğe dair önerilerini ve uyarılarını alalım ? Dikgak!
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyayı tanısınlar. Gezsinler, dolaşsınlar, okusunlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü çok içe kapanık bir toplumuz ve dünyada neler olduğunun pek farkında değiliz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oysa gelecek hızlı geliyor… Dediğim gibi hazırlıklı olmamız lazım
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikaydı bence. Çok keyif aldım. Umarım okuyanlar da keyif alır.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eline sağlık Karga.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gagama sağlık ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecekle ilgili alıntı yapacak olsan hangisini paylaşmak isterdin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Thomas Frey’le yaptığım röportajdan alıntı yapayım; “Geleceğe hazır olmak için, onu inşa edenlerden olmalısınız.”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mıdır?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selçuk Özdemir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahmet Tosun, Poltio’nun kurucusu.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceğin Ozan Onat’ı değerli cevapların, afilli cümlelerin için teşekkür ederiz. Heyecan ve başarı seninle olsun, yakandan hiç düşmesin ? Kargayı unutma cevizin bol olsun ?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim bu keyifli sohbet için. Senin de cevizin bol olsun:)

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Yapay Zeka Endüstrisi 2023 Hedefi 14 Milyar Dolar
Önceki yazı
Kitapyurdu.com’un 2017 Faaliyetleri İnfografik