Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Odun Herif, ben Dijital Karga ? Uyumlu bir ikili olabiliriz. Sana sorularım var. Keyifli bir röportaja ne dersin? Yazışalım mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar. Tabii.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 yılında ilk tweetin ile dijital dünyada yerini aldın. İlk tweette bile RT fav var ? İyi ki diyor musun? Bazen hiç girmeseydim dediğin oluyor mu?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevaap gelmiyoor Odun Herif’den ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaa çok pardon şimdi müsait oldum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evvet.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorun yok ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, sanırım o tweet “merhaba twitter ben geldim” gibi bir şeydi. Twitter’da takip edilmeye başlandığımda o tweete kadar inip okuyanlar vardı. Sosyal medyayla ilgili olarak iyi ki dediğim şeyler de var, keşke dediğim şeyler de var tabii. Keşke hiç sosyal medya tecrübesini tatmasaydım demedim ama üzüldüğüm, kızdığım, kırdığım, kırıldığım çok şey oldu.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten ilk tweete kadar inenler oluyor ? Benim gibi
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman iyi ve kötü yanları var diyebiliriz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii, biraz ön plana çıktığınızda, biraz göze batmaya başladığınızda tadınızın kaçabiliyor. Her şeye rağmen keyifli bir serüven.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eee fenomenlik zor dijital alemde göz önünde oluyorsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz öyle
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 – 2017 yılı arasında senin için önemli değişimler oldu 2.7 milyon takipçin var mesela, arkan sağlam aday olsan seçilirsin. ? Peki Twitter’da neler değişti gözlemlediğin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha yok yahu o iş öyle değil. Takip ediliyor olmak başka bir şey, kitleleri peşinden sürüklüyor olmak başka bir şey. Bilinir olmak başka bir şey, popüler olmak başka bir şey. Sosyal medyadaki bu sayılara çok fazla takınıldığını düşünüyorum. “Benim şu kadar takipçim var, onun bu kadar takipçisi var, beni bu kadar kişi beğeniyor”, artık böyle bir dünyada yaşıyoruz. Gerçekten o kadar takip ediliyor muyuz? O kadar beğeniliyor muyuz? Sanmıyorum. O sayıları takılmamak lazım.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bu zamanlarda “Benim şu kadar takipçim var. Senin ne kadar?” gibi konuşmalara şahit oluyoruz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu biraz sapkınlık mı? ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter’da neler değişti diye düşünüyorum. Bence Twitter canlı bir organizma gibi. Doğdu, emekledi, büyüdü ve halen yaşıyor, değişiyor. Sosyal mecraların her biri aslında kendi kültürünü ortaya koyan birer medeniyet gibi. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube her biri bir kültür. Twitter’da kıyametler koparken, Instagram’da sahilde güneşleniliyor, Youtube’da meydan okuma videoları çekiliyor. Facebook’ta kedi videoları paylaşılmaya devam ediyor. Her biri bir kültür. Bir terör olayı yaşandığında Twitter’da şaka yapmazsınız ama Instagram’da sahilden fotoğraflar atmaya devam edebilirsiniz. Aynı kişi “şuan sahildeyim, hava acayip sıcak” diye tweet attığında linç edilebiliyorken Instagram’dan kumsalda güneşlenirken çekildiği bir fotoğrafı paylaştığında yadırganmıyor. Yazılı olmayan kurallar var. Kimin koyduğu belli olmayan ama herkesin bildiği kurallar.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyanın kuralları var diyorsun ve çok güzel özetledin.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sapkınlık mı değil mi bilmiyorum ancak
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tarihin hiç bir döneminde olmadığı kadar hızlı gelişiyor ve değişiyoruz. Buna bağlı olarak kuşak farkını giderek daha derinden hissediyoruz. Bizim nesil bilgisayar oyunları oynayarak büyüdü. Anne babalarımız “ne anlıyosunuz şu oyunlardan, çıkıp sokakta oynasanıza” derlerdi, biz şimdiki nesile “ne anlıyorsun oyun videoları izlemekten, girip kendin oynasana” diyoruz. Yeğenim var, oyunu oynamıyor oynayanların videosunu izliyor. Bize acayip gelen, saçma gelen, sapkınlık gelen birçok konu çağı anlayamayışımızdan kaynaklanıyor bence.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haklısın, her geçen gün farklı bir yenilik oluyor ve bizlerde onlara karşı tepkiler veriyoruz. Tabi bu onların yanlış yaptığı anlamına gelmiyor. Tespitler süper. ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm mesajları ve mentionları okuyabiliyor musun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır, hepsine bakmaya zaman olmuyor. O gün evdeysem, boş vaktim varsa hepsine bakıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi o kadar takipçiden gelen mesaja yanıt vermekte hayli zordur.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim bilir günde kaç mesaj alıyorsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi, bayaa geliyor. Hepsini okumak mümkün olmuyor. Çoğu rica, istek.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Profilinde dolaşırken sana gelen mesajlara karşı dik duruşunu ve kendini bozmayışını gördüm. Epeyi güldüm ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hele isteklere verdiğin yanıtlar ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya istekler bitmiyor, vallahi bitmiyor. Bazen illallah ediyorum. Şunu paylaşır mısın, bunu paylaşır mısın. En son paylaşıp geçiyorum. Bağcılarda lahmacuncu açıp paylaşım yapmamı isteyen akrabalarım var. “Hele bizim şu adresi paylaş da az iş yapak” diyor, ben paylaşınca dükkana insan yığılacak sanıyor. Bazen “eeeehhh be” deyip paylaşıp geçiyorum. Bazen gerçekten çok sıkılıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi senin için de zor bir durum. Özellikle akrabalar yoruyor olmalı. ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni bu hayat yoruyor karga, bu hayat yoruyorrrr!!!
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi yormuyor ki Odun Herif ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben uç uç yoruluyorum ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onu bilmyorum. Beni yoruyor, kimi yormuyor bilmiyorum, Allah bilir, onu ben bilemem Allah bilir, güzel ama ingilizce. Konu dağıldı bi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet dağıldık biraz
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen o zaman konuya geri dönelim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim Twitter fenomenidir? Kim değildir desem?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Sanatçı kimdir, sanat toplum için midir, sanat sanat için midir?” sorusu gibi oldu. Kim kendini ne görüyorsa odur. Sosyal Medya fenomeni deyince benim aklıma belli bir kitle tarafından takip edilen, gizemli, merak edilen bir sosyal medya kullanıcısı geliyor. Bence sosyal medya ünlüsü olmak başka bir şey, sosyal medya fenomeni olmak başka bir şey, sosyal medyada çok takipçiye sahip olmak başka bir şey.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, sence sen bunların neresindesin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: *hangisisin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla bilmiyorum artık, ben kullanıyorum. Kullanıcıyım, sosyal medya kullanıcısı.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, sence farklı, gizemli, kim olduğu bilinmeyen bir hesap mı yoksa kendi ismiyle profil açmış bir hesap mı daha fazla ilgi görür?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani Odun Herif değilde Kadir Doğrubakar olarak hesap açsan aynı etkiyi alır mıydın?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben aynı etkiyi alır mıydım bilmiyorum ama kendi adıyla profil açıp çokça ilgi görenler var.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de genelde Twitter’da popüler olan kişilerin özellikle Facebook’da daha güçsüz kaldıklarını görüyoruz ama senin Facebook’da da ciddi bir kitlen var 1 milyona yakın. Sosyal medya mecralarının kullanımı kullanıcı profilleri farklılık gösteriyor mu sence?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi farklılık gösteriyor. Facebook daha çok bir arşiv gibi, bir kart vizit gibi. O orda hep duruyor, akrabalar, fotoğraf albümleri vs orada. Facebook’ta da takipçi sayısının yüksek olması Twitter’a gösterdiğim ilgiyi oraya da gösterdiğimden kaynaklanıyor. Attığım tweetlerin ekran görüntülerini Facebook’ta paylaşırdım. Eğlenceli videolar hazırlar, facebook’ta paylaşırdım. Facebook ile ayrıca ilgilenirdim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de Instagram var tabi orada da hikayelerini takipteyim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram’ın nasıl bir yeri var sende?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlgi istiyor, eski enerjim yok. Kafama göre hikaye, fotoğraf, video paylaşıp geçiyorum. Pek ilgi gösterdiğim söylenemez.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bulup çıkardığın videolar beni benden alıyor ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya o ayrı bir iş. O da çok yoruyordu. Oturup bir yazılım kodladım. Benim için sosyal ağları, haber sitelerini, video sitelerini tarıyor. İlginç olabilecek içerikleri önüme çıakrıyor. Oradan alıp paylaşıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım o yazılımı bizimle de paylaşabilir misin? ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uygulamayı herkes açık yapmayı düşünüyordum. uğraşamadım, kaldı öyle. Vakit bulursam siteyi herkese açacağım. Şimdilik şöyle bir ekran görüntüsü atabilirim;
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu ekran görüntüsünde Twitter’daki popüler hesapların paylaştığı videolu tweetlerden en çok paylaşım alanların listesini görüyoruz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım o zaman vakit bulup bizlere de açmanı bekliyorum. Ama güzel proje inşallah devam ettirirsin.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnşallah, en kısa zamanda.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Baya güzel bu istediğimize kolay ulaşım sağlıyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, 140 karakterin seni zorladığı oldu mu? Sence bu sınır kalkmalı mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence tamamen kalkmamalı ama böyle de kalmamalı. Alternatifler sunulabilir. Örneğin instagrama albüm özelliği geldi. Ama bu özellik öyle gelişi güzel getirilmedi. Gayet kullanışlı bir şekilde kullanıcının önüne sunuldu. Instagramın özünü bozmadı. Twitter’da belki 140 karakter sınırı için bir şeyler düşünebilir. ama bu sınırın kontrolsüz bir şekilde kaldırıması taraftarı değilim. Twitter’ın ruhu kalmaz gibi geliyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter’in olayı karakter kısıtlaması diyorsun. O zaman yetkililere buradan seslenmiş olalım alternatif üretsinler. Duyarlarsa tabi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süredir tartışılan konuşulan bir konu var. Influencer marketing nedir?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada belli bir etki gücüne sahip olan insanların bir ürünün, bir markanın ya da bir hizmetin tanıtımını yapması diye tanımlayabiliriz. Sosyal medyayla beraber böyle bir sektör doğdu. Ünlüler, sosyal medya fenomenleri, uzmanlar, kitlelere etki edebilen herkes artık sosyal medyanın bir reklam yıldızı yani influencer.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gerçekten etkili mi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru yapıldığında etkisi tartışılmaz. Ancak o kadar yeni bir sektör ki henüz kimse neyin ne olduğunu tam manasıyla kavrayabilmiş değil. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Başarılı işler de çıkıyor çöp işler de.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında insanların ve özellikle akrabalarının senden istediği istekler senin para kazanacağın tek şey ama insanlar bunu anlamıyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoo hani konu daha çok isteğin mantıksızlığı ve yetişilebilir olmamasıyla alakalı. Yani bazen paylaşmam için öyle şeyler yollanıyor ki çok eğlenceli ya da çok ilginç. Bunu yolladığı için o kişiye teşekkür ediyorum. Çünkü paylaşılmaya değer bir şey yollamış.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha çok gelen mesajların içeriğiyle alaka diyorsun. Kargastik duruşunu selamlıyorum ✋
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana da Aloha karga ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, viral reklamlar da insanların kafasını karıştırmaya başladı hangisi gerçek hangisi reklam karışıyor bazen gerçek olandan da reklam algısı oluşuyor bu bir handikap mıdır?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla soruyu tam anlayamadım ama handikaptır olarak onaylamak istiyorum. Sanırım uykum geliyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uyuma uyuma, kal elini yüzünü yıka ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga saat 12 oldu sahuru beraber yapacağız bu gidişle
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapalım hem sahura kadar vakit geçirmiş oluruz ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, tamam tamam az kaldı yormuyorum seni biraz daha sorum kaldı. Sormazsam hiç uyuyamam ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Reklamcılığın geldiği noktayı nasıl buluyorsun? Markalar buna nasıl adapte olmalı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla su akıyor yatağını buluyor. Yeni yeni iş modelleri ortaya konuyor. Az öncede konuştuk en yenisi influencer marketing. Bu konularda akademik düzeyde bir çok araştırma yapılıyor. Markalar bu araştırmaları dikkate alıp kendilerini işini iyi yaptığını düşündükleri bir ajansın kollarına bıraksınlar.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerisi tevekkül
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli olan markaların çalıştıkları ajanlar diyorsun önemli bir nokta. Markaların da işi zor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavaş yavaş sonlara yaklaşıyoruz. Odun Herif ve Kadir Doğrubakar’ın farklı olduğu noktalar var mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben Kadir Doğrubakar’ım, odun herif de benim sosyal medyada kullandığım takma adım. Önceleri odun herif benim için bir projeydi. Bir film karakteri gibi, bir sosyal medya karakteriydi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama şuan da öyle değil mi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değil
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım içi dışı bir karakter artık.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gelelim hızlı sorularımıza
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kadir olarak kullanıyorum. Artık Ortada sanal bir karakter yok.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargacım ben uyuyorum
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yarın devam edelim istersen
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara geldik hemen bitiyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten daha fazla dayanamayacağım gözlerim kapanıyor
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstersen yarında olabilir tabi ama tek cevaplık sorulara geldik.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla 00:00 yatarım diyim
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaaa hıı
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gooo
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam o zaman hızla başlıyorum
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak gak ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Homo sapiens, homo deus, peter ilkesi
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdiğim özel bir renk yok. Kahverengi olsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım tamamdır. En sevdiğin şehir?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Riga
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel cevap oldu beklemiyordum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de bilemedim. Edirne, antalya.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin yemek?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Esnaf lokantasında Kuru + az pilav + cacık
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Azar (sosyal medya mecrası denemez ama)
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olsun o da olur ?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dayan Odun Herif az kaldı başarabilirsin ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorduklarında “Bilim adamı olacam” dermişim ama bir meslek hayalim olduğunu hatırlamıyorum. Herhalde bir yerden duyup söylemişimdir.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Havalıymış baya
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalı ve uykulu buldum. Bence whatsapp kapatılsın ki adım gibi eminim er ya da geç kapatılacak (en çok 1 yıl veriyorum, 2019 gelmeden kapatılır) sonraki röportaj yerli bir iletişim uygulamasıyla yapılsın.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ???
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bulunursa orayı da kullanırız ama bizim olayımız WhatsApp ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uyan gözlerim gaflet uykusundan uyan ??
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir an en sevdiğim kelime aklıma geldi. Çok isterim ancak daha çoğu üşeniyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bakarsın en müsait zamanın da konuşup anlaşırız belki.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vee son soru geliyor ? Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cem yılmaz, Arda turan ve Nusret önerebileceğim isimler. Benden sonra en çok ilgiyi onlar görür diye düşünüyorum. Aleyna Tilki’yi de unutmamak gerekir.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha ama bizi zora sokuyorsun ulaşabilirsek söz yaparız. Seninle birlikte çıta çok yükseldi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evettt Odun Herif takipçin, mention atanların çok olsun. Bir an önce de mezun olursun umarım. Twitter’da ara sıra selam ver. Unutma beni cevizin bol olsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim kargacım. Hiç unutmam bir gün araçla yolda giderken arabamın yan camına arkadaşlarıyla kavga eden bir karga çarpmıştı. 2 arkadaşı kaçtı o iki tekerleğin arasına düşmüştü. Frene bastığımda artık çok geçti. Arabadan indiğimde can çekişiyordu, yavaş adımlarla yanına yanaştım. İlk defa böyle hissediyordum. Daha önce muhtemelen bir çok canlının canına kıymışımdır, böcek, sinek öldürmüşümdür. Balık tutmuşumdur. Ama ilk defa böyle olmuştum. Yanına yanaştım. Ayaklarımın ucunda can çekişiyordu. Eğildim. Avuçlarımın arasına aldım. Kaldırıma yöneldim. Yürüdüm. Ağacın kenarına bıraktım arkamı döndüm. Arabama geçtim. Oturdum. Öyle bi 15 dakika boş boş oturdum. Sonra bastım gittim. Bir cana kıydığım hissine daha önce hiç kapışmamıştım. Garip bir duyguymuş. Kendine dikkat et karga. Dilerim bu hayatta ne şöför ol ne de karga.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Afilli cevaplar listeme alıyorum bu cevabını. Umarım hiç birimiz ne ezilen olur ne de ezen olur. Bugün bile bu şekilde duygulanıp hala o hissiyatı taşımak çok değerli bir şey. Ben arkadaşlara söyleyeceğim bundan sonra dikkatli olurlar. Sen de kendine dikkat et Odun Herif ✋

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Twitter Takipçinizi Arttıracak En Kargastik Hareketler 1
Önceki yazı
Teşekkürler Kazım Koyuncu