Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.

Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Efsanevi Blogger Murat Erdör çevrimiçisin ? Dijital Karga ile keyifli bir sohbete var mısın?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Efsane mi olmuşuz 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha yolun başındayız, utandırmayın beni…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oxford öyle demiyor ? Yazmış seni listeye ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oxford Worldwide Press’in Türkiye’deki en başarılı 3000 kişiyi seçtiği Encyclopedia of Successful People adlı yayında yer aldığın için tebrik ederiz ?? Detayları alabilir miyiz?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazın benimle temasa geçtiler, Türkiye ile ilgili böyle bir yayın çıkaracaklarını ve detaylı araştırma yaptıklarını belirtip bana da burada yer vermek istediklerini söylediler
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonrasında buluştuk hikayemi daha detaylı dinleyip not aldılar, yazdıkları yazıyı gönderdiler, birkaç düzeltme yaptım ve sene başında yayınlanan Encyclopedia of Successfull People adlı yayında bende yer aldım.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok beklemediğim bir anda gelen sürpriz bir olay oldu. Yaptığımız onlarca şeyin bir gün birileri tarafından bu ciddiyetle fark edilmesi ve bu yayında ver verilmesi çok hoş bir duygu ama ben biraz “e şimdi ne yapıyoruz” modunda olduğundan bunu unuttum ve daha çok ses getirecek neler yaparımın peşindeyim 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyimlerinden sektörün her mensubuna bir başucu kitabı çıkar ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha çok ses getirmek istediğini paylaşımlarından anlıyoruz.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişik konularda bir şeyler yazıp kendini ifade etmeyi, yeni insanlarla tanışıp fikir alışverişinde bulunmayı, yeni ülkeler görüp keşfetmeyi, ilginç fikirlerin peşinden koşmayı ve tecrübelerini paylaşmayı seven demişşin kendin için işte tam da aradığım özellikler böyle biri için en önemli kural nedir?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Samimiyet ve iyi niyet benim için önemlidir, işe alımlarda bile en çok dikkat ettiğim şey budur. Bir insan çok yetenekli ve bilgili olabilir ama karakterini değiştiremezsin.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karakteri işe al yeteneği eğit ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazen insanların mevki veya diğer durumlardan dolayı çok değiştiğini görüyorum, üzücü ve komik geliyor halbuki bizi biz yapan x firmadaki ünvan veya kazandığımız para değil insani değerler olmalı.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok felsefi konuştum 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk dakikadan millet röportajı okumayı bırakacak vallahi ;))
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile hayret ediyor bazı insanların bu hallerine ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamu spotundan zarar gelmez ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile gülüyor ağlanacak halimize 🙂
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gülünecek neler var oysa. Fazla moda girmeden konu değiştireyim ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin getirdiği köklü bir değişim var. Deneyimin bu değişimdeki yerinden bahsedebilir misin?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim aslında herşey. Deneyim olmadığında tüketici kararsız kaldığından alışverişi erteleyebiliyor veya hiç almıyor. Ben dijital dönüşüm konusu hakkında verdiğim seminerlerde ilk şunu söylüyorum; Online dünya aslında fiziki dünyanın farklı bir yansıması, gerçek hayatta insanların önem verdiği şeyler neyse bunu dijital hayatta da önemsemeliyiz.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem dijital hem deneyim başlı başına ama birbirine bağlı büyüyen birer ekonomi aslında.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalara uzun zamandan beri hep bu günler için gereken hazırlıkları yapmalarını ve altyapıyı oluşturmalarını söyledik. Sosyal medya kanallarının herkes tarafından etkin şekilde kullanılmaya başlanması ve her sunulan ürünü/hizmeti kolay kolay beğenmeyen Y kuşağı gerçeği deneyim konusunda daha özenli olunmasını zorunlu kılıyor.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitali anlamak için Y kuşağı perspektifinden bakmak gerekiyor o zaman?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Korkutmak gibi olmasın ama Z kuşağı da yolda 😉 Daha markalar Y kuşağına göre iletişim konusunda kendilerini geliştirmeye çalışırken şak diye gelen Z kuşağı ile ne yapacaklar merak ediyorum ;))
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Y kuşağı gene ucundan da olsa tüplü televizyonu gördü, Z kuşağına göster bakalım ankesörlü telefon, walkman ve kocaman ekranı olan desktopları… Tepkilerini cidden merak ediyorum…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tepki verecek tahammülleri bile olmayacağı kesin ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir eğitim ve başarılı bir kariyer sahibisin dijital yerlilere, yolun başında olanlara neler tavsiye edersin? Ne gibi hazırlıklar yapmalılar?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence işin sırrı bolca okumak, bolca seminerlere gidip farklı fikirlere sahip insanlar ile tanışmak. Özellikle İstanbul’da her gün farklı konularda ücretsiz o kadar güzel seminerler oluyor ki cidden kaçmaz. Bu tip ortamlarda değişimi görmek gençler üzerinde fazlasıyla etkili oluyor. Olan biteni yerinde görüyor, bu ülkede üreten, farklı şeyler çıkartan pırıl pırıl beyinlerin olduğunu görüyor ve eğer içinde biraz istek varsa kendisi de buna katılım sağlıyor.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birde kendilerini ifade eden bir blog yazmaları bence çok faydalı olacaktır, bana çok kapı açtı şahsen.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bol bol ilişki ekin, bol bol kaynak tüketin diyorsun ve kargastik tavsiyelerde bulunuyorsun ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk kez blog yazacak olanlara bir giriş noktası lazım oluyor. Ama genelde hep çıkış noktası arıyorlar ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne düşünüyorsun bu noktada?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üretelim değil tüketelim, paylaşalım değil alalım mantığının egemen olduğu bir dünya maalesef. Zorla olmaz istemek lazım, ben paylaştığım bilgiler ile insanların hayatına olumlu şekilde dokunabiliyorsam ne mutlu bana, o yüzden de muraterdor.com adlı blog sayfamın mottası “Bilgi Paylaştıkça Güzel”.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tıklamayan kalmasın. Değerli az sayıda bloglardan biri ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O senin güzelliğin, sağolasın
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo bu aralar röportajlarda bolca özgüven depoluyorum ? Dijitalde mutlu yüzler biriktiriyorum sanırım ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu sloganın tescili için başvurdum hatta buna özel logo bile yaptırdım, yakında da bilgi paylaşımını en samimi, en basit ve en etkili şekilde yapacak projeyi duyuracağım inşallah.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blog+Video+Seminer üçlüsü
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk kez Karga’da mı diyecektim ? merakla bekliyoruz, takipteyiz ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk kez burada açıklıyorum evet 😉 Flaş Flaş Flaş ;))
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gün geldiğinde bir Murat Erdör vardı, insanlar için dijital alemde faydalı bişiler yapmıştı desinler istiyorum.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde başarılı izler bırakacağına inanıyoruz ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdiki soru iz bırakmanın en önemli yöntemlerinden dijital pazarlama ile ilgili.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamanın bizi getirdiği noktada içerik pazarlamasının kuralları nasıl değişti?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar çok içerik var ve zaman o kadar az ki, insanlar kısa, kendilerini eğlendiren ve bilgilendiren içerikleri tüketmek istiyor. Yani hem bilgi vereceksin, hem bunu insanların anlayacağı basitlikte yapacaksın, hem de eğlendireceksin, ne acayip değil mi 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada başarının anahtar kelimelerinden biri acayip olmak ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitmen olduğum için bunu eğitimlerde de gözlemliyorum, insanlar konsantre olamıyor, 3 bilgi veriyorsun 2 eğlence yapıyorsun, eğitim mi veriyorsun stand up mı yapıyorsun belli değil 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben sana şimdi acayip bişi daha söyleyeyim mi, flaş flaş flaş şeklinde 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bekliyorum ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni tanıyan tanır, ciddi bir adamımdır, pek komik değilimdir, ama gelinen bu noktada stand up tarzı bir şey denemek istiyorum. İş dünyasındaki gariplikleri ve dijital dönüşümün bizi getirdiği noktayı eğlenceli şekilde aktarmak gibi bir projem var çünkü bende değiştim, törpülendim, başka şansın yok 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu sosyal medyada yaysan tanıyanlar çok güler ;))
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Murat ve stand up, ha ha ha 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile güler…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olduğunda ilk davetlim sen olacaksın 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Murat Erdör dahil değiştirir, dönüştürür. Kargalar bile şaşkın ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dönüşüm değişim şart
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte Kargaya bunlarla gelin ilkleri her zaman severiz ve seve seve geliriz ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir proje daha var aklımda ama sürpriz olsun, ipucu vermek gerekirse Televole efsanesini iş dünyası ile yeniden canlandırmak…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Davetler, afilli cümleler, sürprizler ve Televole ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin gücünü Murat Erdör farkı ile pek yakında izleyeceğiz ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dönüşüm buluşma seminerleri yakında başlıyor bu arada, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Nisan ayında Avm’lerde dijital dönüşüm konusunu konuşacağız, tarih netleşince haber veririm, katılımın yüksek olacağı büyük bir etkinlik olacak.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mayıs ayında da otomotiv sektörünü buluşturmayı planlıyoruz, bakalım…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkinlikleri paylaşıyor olalım. Duymayan kalmasın?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile eskiler de form değiştirerek yeniden hayat kazanıyor. Bu yönünü de ayrıca seviyorum ? Dijitalin gücünü bilen birisin. Mektuptan mail trafiğine uzanan bir iletişim yolculuğu var. Bu yolculuk hakkında neler paylaşmak istersin?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dün gazetede bununla alakalı bir haber vardı, insanlar dijitalin hayatlarımızı fazla hızlı değiştirmesinden dolayı eskiye kaymaya ve bu değerleri de yaşatmaya başlamış, eski plaklar, kartpostallar, evlerde oynadığımız dijital olmayan oyunlar…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence değişim iyidir ama eskiyi de bir yandan yaşatmak gerekir. Bu hayatta en keyif alarak oynadığım oyun Saklambaç, korku var, heyecan var, aksiyon var, koşu mesafesi var, hesap kitap var, stratejinin kralı var 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günlük yazardık küçükken, şimdi bunun adı blog oldu, günlük sadece bize ait olduğundan her şeyi en saf şekilde yazardık, bence kendimize ait bir konfor alanı hep olmalı, sadece bize özel…
: Gösterme, beğendirme, popüler olma çabalarının olmadığı bir özel alan olmazsa olmaz hatta belki lüks oldu
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeşil pazarlamaya da bir parantez açmadan olmaz. Bir nevi doğa ve insan dostu pazarlama bu konu hakkında önemli bir isimsin, biraz bilgi alabilir miyim?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yüksek lisans yaptığımda bir tez konusu seçmem gerekiyordu, neredeyse 10 sene oldu, konu olarak yeşil pazarlamayı seçtim. Türkiye’de çok bilinen bir konu olmadığından kaynak bulmakta bayağı zorlandım. Yaşanabilir alan azalıyor, kuraklık artıyor, doğal felaketlerin sayısı artıyor, nefes alacak yeşil alanlar betonlaşmanın kurbanı oluyor. Son zamanlarda konuyla alakalı duyarlılık artıyor ve çevre dostu ürünlerin tüketiminde artış gözlemleniyor. Sürdürülebilir bir dünya, sürdürülebilirlilik kavramları artık sıkça konuşuluyor, gereksiz tüketim sorgulanıyor, bu da çok sevindirici.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Green Marketing konusu ilerleyen günlerde çok gündemde olacak
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeşil pazarlama ile ilgili bir çok alan adı almıştım, inşallah piyango vurur, millet arsa toplar bizde alan adı, yatırım şart 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital varlık yatırımları belki erken ama geri dönüşü mutlaka olacaktır ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kadın girişimci hikayeleri ile röportaj da yaptın dikkatli olmam lazım ? Bu proje hakkında detay verebilir misin?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kadınlar başımızın tacı. Onlara nasıl destek verebilirim diye düşündüğümde başarı hikayelerini yayarsam fikri olan kadınları cesaretlendireceğimi düşündüm, 4-5 sene oldu sanırım, hakkında yazı yazdığım kadınlar kendilerine bu röportaj sonrası çok olumlu geri dönüşler olduğunu söyledi, bu da beni çok mutlu etti. Bu hikayeleri okuyan diğer kadınlarda kendilerinin de yer almasını istedi, bu sayede hep bir girişimci kadın hikayesi oluyor. Bu ülke eğer çağdaş kalacaksa kadınlarımız sayesinde olacak bu.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep destek tam destek ??
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga da aynı düşüncelerini paylaşıyor ✋️
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital karga okuyucularına özel bir bilgi paylaşmanı istesek ? bir özellik bir söz bir kod bir püf noktası olabilir.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanayi devrimini kaçırdık ama dijital dönüşümü kaçırmayalım, üretelim, yazalım, çizelim, paylaşalım, birbirimize destek olalım. Bu ülkede çok ama çok değerli insanlar var, farklı illere gidiyorum, görüyorum, tanışıyorum. Biz Türkler istersek herşeyi çok güzel yaparız, yeter ki inanalım ve birbirimizi sevip sayalım…
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal mecralarda günlük ne kadar zaman harcıyorsun?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cep telefonu sayesinde baya zaman harcıyorum, sosyal medya kanallarında bolca paylaşım yapıyorum, Linkedin’de makale vs okuyorum, son zamanlarda Instagram’a fazlaca takılıyorum, paylaşımlarımın ne kadar okunduğunu kontrol edip kendimce A/B testleri yapıyorum 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okumayı ve yazmayı seven biri olarak zor bir soru geliyor en sevdiğin kelime?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemal
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ;))
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel bir manası var mı?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim oğlan, ellerinden öper
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah analı babalı büyütsün. Bahtını açık eylesin ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın mecra?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: LinkedIn ve Facebook
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sağolasın, bütün çocukların Allah karşısına güzel insanlar çıkartsın
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mutlaka kullanın dediğin mobil uygulama var mı?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyimlerinden Karga okuyucuları da nasibini alsın ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pocket ve Flipboard
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özellikle Pocket, hayat kurtaran bir uygulama 😉
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayat kurtaran her uygulama kargastik listeye girer ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap tavsiyelerini alalım.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okumak ve okumaya teşvik etmek önemli ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son zamanlarda beğenerek okuduğum 2 kitap var
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlki Özhan Atalay’dan yöneticinin başarısızlık rehberi, iş hayatına ilişkin çok güzel bilgilerin ve deneyimlerin paylaşıldığı bir kitap
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkincisi ise Ufuk Tarhan’dan T-İnsan, gelecekte bizi nelerin beklediğini ve neler yapmamız gerektiğini basit bir dille anlatan bir kitap
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji hangisi?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok kullanamasam da bu ikisi
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayalet olana çok gülerim
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bostan korkuluğu gibi geldi bir an ?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı yapmamızı tavsiye ettiğin isimler var mı?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyadan birisi mi olmalı
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde güçlü olması yeterli. Uzmanlık alanı dijital olması şart değil.
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Natali Yeşilbahar
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keyifli ve deneyim dolu sohbet için teşekkür ederim. WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok eğlenceli
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Böyle bir örnek var mı dünya’da?
Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk ve tek örneği Karga’da ?

Murat Erdör Hakkında

Murat Erdör WhatsApp Röportajı #kargayakonuş Lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Murat Erdör, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine master yaptı. Finans, hizmet ve enerji sektörlerinde yerli ve yabancı birçok şirkette çalıştıktan sonra uzun süre dijital pazarlama ve otomasyon konusunda dünyanın sayılı markalarından birisi olan Emarsys’de Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürüttü. Emarsys’deki başarılarının ardından Türkiye’nin lider pazarlama platformu Euromessage Türkiye Genel Müdürü olarak çalışan Erdör, kariyerine dijital dönüşüm danışmanı olarak devam ediyor; aynı zamanda “Bilgi Paylaştıkça Güzel” temalı www.muraterdor.com adlı web sayfasıyla farklı konularda sektöre katkıda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Samsung Gear 360° Kamera İncelemesi – TAA
Önceki yazı
Kargaları Bile Kıskandıran 26 Blog Tavsiyesi