Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Kılınç Orhan Erdermir Beyinsel meselelerin adamı sana soracaklarım var konular önemli yazışalım mı?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??? Tabi ki ne demek.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni gördüğüne sevindin değil mi?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlgiyle takip ediyorum seni. Birçok röportajını da keyifle okudum. İlginç bir üslubun var 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada bence teksin!
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler havalanayım biraz ? keyifle okunacak bir röportajı da şimdi yapalım o zaman
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnşallah canım yaa ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? Kılınç ismi nereden geliyor? Merak ettim. İlk sorum bu olsun.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dedemin ismi. Dedemin babası Kılıç Ali’nin silah arkadaşıymış. O, oğluna koymuş. Bizimkilerde göremediğim dedemden bana aktarmışlar. Üniversiteye kadar ki arkadaşlarım Orhan diye bilir beni. Sonra Kılınç’a döndük 🙂 Geğişik geldiği için daha akılda kalıcı oluyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir hikaye. Peki, Kılınç Orhan Erdemir’i kısaca özetleyebilir misin?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana Kılınç diyeceğim bundan sonra, sevdim.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? Tamamdır. Karşıyaka, İzmirliyim. 10 yılın üzerinde çeşitli sektörlerde ürün, marka, pazarlama yöneticiliği yaptım. Nörobilimin pazarlama alanındaki kullanımına fazla konsantre olunca nörobilime yöneldim. 2. Yüksek lisansımı nörobilime ayırdım. Ardından bu alanda bir araştırma şirketini kurduk. Yaklaşık 3 yıldır fMRI, EEG, eye tracking, facial coding, der iletkenliği, kalp ritmi ölçümleriyle pazarlama iletişimi ve siyasal iletişim alanında araştırmalar yapıyoruz.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok afilli duruyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım 100’ün üzerinde üniversitede nöropazarlama ve tüketici nörobilimini anlattık. Bu alanda teknik bilgi veren Nöropazarlamaya Giriş adlı bir kitap yazdık. Yaptığımız araştırmalar yurt dışında The New York Times’da manşetten yayınlanacak kadar ilgi topladı.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nörobilim ilginç bir konu sorulacak çok soru var.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor ama sosyal bilimlerle entegrasyonu çok keyifli bir alan.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha fazla özetleme. Sorularıma cevap vermeye başladın ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özet konusunda oldukça başarılısın ??

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöromarketing alanında profesyonel çalışmalar yapan nadir insanlardansın? Bize biraz nöromarketin’den bahsedebilir misin?

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedir bu nöropazarlama? Duyan var bilen var he he deyip geçen var.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında tanımı doğru yazmak lazım 🙂 Evet, nöromarketing diye bir kitap çıktı eskiden ama alanın adı ya neuromarketing ya da nöropazarlamadır.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak buradan başlamak önemli. İşin alfabesini bilmek lazım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöropazarlama bir hedef kitlenin pazarlama uyaranlarına karşı verdiği duygusal, dürtüsel ve bilişsel tepkilerin ölçümüne dayalı bir araştırma tekniği. Yani pazarlama öldü yaşasın Nöropazarlama diye bir şey söylenemez. Sadece yeni bir araştırma tekniği. Geleneksel araştırmalardan tek farkı ise sözlü beyana dayanmıyor olması.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ağırlıklı olarak bilinçdışı nörofizyolojik tepkilerin ölçümüne dayalı bir yöntem.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sıra dışı bir pazarlama tekniği aslında
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ölçüm sistemleri de oldukça ilginç.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi nörobilim alanında eğitime başlamadan önce her şey çok kolay gözüküyordu. “Bir grafik var. Bir pik dalgası görüyorsunuz hoop her şey tamam satın alacaklar!” Genelde insanların söyledikleri böyle şeylerdi. Ama nörobilimi ve beyni öğrenmeye başladıkça hiçbir şeyin bu kadar basite indirgenemeyeceğini, beynin ne kadar karmaşık ve kompleks bir yapısı olduğunu anlıyorsunuz. Haliyle “tüketicinin beynini okuyoruz” diyen şarlatanları da daha net görüyorsunuz!
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet farklı ölçüm teknikleri var ve bunları eş zamanlı olarak kullanmanızın nörofizyolojik tepkilerin anlamını görebilmek için büyük avantajları oluyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela duygusal uyarımın şiddetini göz bebeklerinden veya ter bezlerinin aktivasyonundan anlayabilirsiniz ama bunun negatif mi yoksa pozitif yönlü bir duygusal uyarım olduğunu kalp ritmi ölçümleriyle karşılaştırmanız gerekir.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen araya gir karga benim çenem düşüktür :))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarım sabaha kadar yoksa ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konu derin beynim titredi ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Araya girecek mevzu da çok
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin deyince okumak deyince insanlar korkuyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok şey var anlatılacak ve anlatılmayan.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöromarketing ile ilgili anlatılanlar söylenenler de insanları endişelendiriyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açık söyle, korkmalı mıyız?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin okumak diye bir şey yok kimse korkmasın ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim ki bunu iddia ediyorsa koşarak kaçın o insanlardan.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hehe tamam o zaman.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben uçuyorum ama malum.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela sende ki frontal korteks hemcinslerinden daha büyük 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle olmasa bu sohbeti yapamazdık seninle :))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani aslında bu konuları 3-4 saat boyunca anlatıyorum gittiğim her üniversitede. Üstelik ücretsiz! (Bazıları 10 bin liradan açıyormuş kapıyı)
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi yaz yaz bitmiyor ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooo beni de çağır mutlaka gelirim. Yakında var mı?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçen hafta vardı. TÜGVA’da konuya çok ilgili medya iletişim okuyan 100’ün üzerinde gençle buluştuk. Söz seni de çağıracağım cevizini alıp gelirsin ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelirim tabi cevizsiz olmaz. Beyinle ilgisi var diyorlar.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahhaaha
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportajda da zihin açacak kadar anlatalım insanlara, sonrasında araştırmalarını yapsınlar nöropazarlama hakkında öncelikle korkacak bir şey yok diyorsun. Yani nöropazarlama barışalım ayrıca nöropazarlamayı anlamak için tek bir ölçüm değil ölçümlerin doğru yorumlanması önemli diyebiliriz değil mi?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle öyle. Yani 300-400 bin dolara bir lab. kurmakla iş bitmiyor. O lab.ı yürütecek ve en önemlisi verileri doğru analiz edip değerlendirebilecek uzmanlar gerekiyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada bu alanda bir açık var. Bu yüzden büyük araştırma şirketleri tüketici nörobilimi araştırmaları yapmak için bu hizmeti veren şirketler satın alıyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu alanda kendi lab.ını kuran şirketler de var mesela Time Warner, Facebook gibi
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet Sosyal Medya ile birlikte Dijital Pazarlamanın önemi arttı şimdi de Facebook’un nörobilim lab’ı hakkında ne düşünüyorsun bunun hakkında?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Facebook’un bu alana girişmesi de ilginç bir gelişme ama şaşırtıcı değil tabi
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence bu interdisipliner alan için harika bir gelişme. Facebook bu alana yatırım yapmaya 2-3 yıl önce başlamıştı zaten. Araştırmalar yaptırmaya başlamıştı.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Büyük şirketlerin öncü olması bu alandaki istihdamı da teşvik edecektir.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Pazarlama ile entegre olma ihtimalı var mı?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela Türkiye’de bazı üniversitelerde nöropazarlama dersi verilmeye başlandı. Öte yandan Üsküdar Üniversitesinde nöro azarlama yüksek lisansı sanırım 3. Yılında.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi ki dijital pazarlama ile entegrasyonu çok faydalı sonuçlar doğuruyor ama henüz çok fazla kişi bu alana vakıf olmadığı için işler yavaş yürüyor dijitalde.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela site istatistikleriyle elde edemeyeceğimiz duygusal tepkileri ölçebiliyorsunuz. Sitenizdeki fotoğrafların, reklamların etkileri ölçebiliyorsunuz. insanların görmediği için mi yoksa negatif duygular yarattığı için mi sitedeki bir bölgeyi ziyaret etmediğini görebiliyorsunuz.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında çok daha ileri boyuta taşıyabilir dijitali.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptığınız araştırmalar ile New York Times haberinden yer aldınız? Sen de bahsettin. Peki, Dünya ve Türkiye’de nöromarketing kıyaslaması yaparsak ne durumdayız?

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: NYT’de aslında nöropazarlama değil neuro politics alanında çalışmalarımızla haber olduk. Yani siyasal iletişim alanındaki araştırmalarla.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de emekleme aşamasındayız çünkü eline bir EEG bir eye tracking cihazı alan nöropazarlama uzmanıyım diye dolaşıyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada solunum ve ses analizler bile yapılıyor günümüzde.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akademik açıdan da TR’de çok çalışma yok. Ama yurt dışında muazzam bir bilgi birikimi oluşuyor.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz de sadece gözler konuşuyor şimdilik desene ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Böyle bir ortamda doğruları ve doğru bilinen yanlışları anlatmaya çalışıyoruz biz de.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şartlatanlar diyordun yani burada da pastadan payını almak için uğraşan ama iş bilmeyen birileri var sanırım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maalesef öyle. Bu alanın Türkiye’deki gelişimini yavaşlatan en büyük etkiyi de onlar sağlıyor.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl ayıracağız peki?

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok bilinmeyen ve uzmanlık isteyen bir konu olduğunda maalesef çabuk kandırılmaya müsaitiz.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle öyle. Bilmediğiniz konularda gözünüzü boyamaya çalışan çok oluyor. Cebinde 20-30 terminoloji ve 3-5 hikaye ile yürüyenler var. Bilimselliğini soracak olursanız yanından bile geçmeyecek raporlar yazıyorlar.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük sıkıntı da “aşırı yorumlama”
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir grafikle her şeyi çözdüğünü sanarak üzerine hikayeler yazanları gördüm.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsini gagalamak lazım bunların.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunları rahat rahat söylüyorum çünkü ben de zamanında bu araştırmaları satın alan taraftaydım. Şimdi elimdeki raporlara bakınca insan beyninin ne kadar basite indirgendiğini görüyorum.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların nöropazarlamaya yaklaşımı nasıl?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haa tabi ben de nörobilim okumasaydım bu gerçekleri asla göremeyecektim muhtemelen.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu yüzden elimizden geldiğince herkese doğruları anlatmaya çalışıyoruz.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar derken özellikle reklam veren markalar bu alanlara en çok yatırım yapanlar şuan.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz da bu işi yapanların eğitim durumuna bakmak lazım sanırım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alaylı olunacak bir alan değil.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Ama şöyle bir yanılgıya da düşmemek lazım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her doktor bir kere beyinden anlamaz. Sırf medikal doktor olduğu için ahkam kesenlerden de sosyal bilimler doktorasıyla doktorculuk oynayanlardan da uzak durmalı.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben mesela tıp kökenli değilim ama bu alandaki eksiğimi nörobilim okuyarak kapatmaya çalıştım. Önümüzdeki dönemde de nörobilim doktorasıyla devam edeceğim. Ama bu beni elbette nörolog yapmaz. Benim derdim beyin görüntüleme teknikleri ve sonuçlarını mümkün olduğunca iyi okuyarak bu bilgiyi sosyal bilimlerle Dijital Pazarlama ile entegre edebilmek.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet başında beri söylüyorsun her bir matematiği hem de bir sosyal okuması var.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, tüm bunları anlatmak zor olmuyor mu? İnsanlara, markalara kendini nasıl anlatıyorsun?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Mesela sosyal bilimlerle beyin-davranış ilişkisine önem vermeyen bir nörolog bu alanda hizmet veremez. Çok şükür ki benim tüm hocalarım bu anlayışa sahip insanlardı. Prof. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Tayfun Uzbay, Prof. Sinan Canan, Doç.Dr. Barış Metin başta olmak üzere bu alandaki en iyi akademisyenlerden eğitim aldım. Hala da bazılarıyla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Onlara minnet borçluyum.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yorulmuyor musun Kılınç? ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette mental bir yorgunluk oluyor ama beynimizi yormazsak onu geliştiremeyiz :))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha bu güzel işte
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak 3 yıl öncesine göre her şeyi çok daha rahat anlıyor insanlar.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Artık ortalıkta çok daha fazla kitap, bilgi dolaşıyor. (Blogları saymıyorum)
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet senin de bir kitabın var Nöropazarlamaya giriş isimli bize biraz kaynak öner de daha iyi anlayalım bu işi.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seni takipteyim zaten.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar beynin önemini anlamaya başladı. Bu yüzden nörobilimin oldukça dikkat çekici bir dönem yaşadığını söyleyebiliriz. Mesela Sinan Canan hocam televizyonlarda çok sade bir şekilde beyni anlatıyor ya insanların resmen ufku açılıyor. Biz de detaylı bilgi arayanlar için bu temelin üzerine teknik bilgiler inşaa etmeye çalışıyoruz
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi direkt nöropazarlama yerine ben size beyinle ilgili çok değerli yayınlar önereyim öncelikle.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet Sinan Canan Hocamıza da saygılar selamlar gerçekten önemli bir isim.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin Kültürü Tarihi – Oğuz Tanrıdağ
Mark Solms / Oliver Turnbull
Aklın Gözü – Oliver Sacks
Ben Bilmem Beynim Bilir – Uğur Batı / Orhan Erdem
Sinaps – Uğur Batı
Madde Bağımlılığı – Tayfun Uzbay
Bilişsel Psikoloji – Smith Kosslyn
Beyin – David Eagelman
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela bak David Eagelman
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İngiliz dili edebiyatı mezunudur.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama adam bunun üzerine nörobilim alanında doktora yapmış.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani nörobilim kimseye yabancı, sadece tıp mezunlarının ulaşabileceği bir alan değil.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper kaynaklar meraklısı okusun.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecekte bizi nasıl bir pazarlama dünyası bekliyor?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kitapları okuyan işe güzel bir başlangıç yapmış sayılır 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika oldu teşekkür ederiz.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama temelde kapitalizmin en önemli araçlarındandır. İlerde kaynaklar kıtlaşmaya devam ettikçe pazarlama dünyasında da rekabet sertleşecek.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların araştırma bütçelerini artırmasından da bu rekabetin ipuçlarını görebiliyoruz.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuçta rekabetin olmadığı eski enflasyonist dönemde kimsenin bu kadar kasmaya ihtiyacı yoktu. Pazarlama dediğin tencere tava satıcılarıydı.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet değil mi apartmana giremez diye dışarıda bırakmayı çalışıyorduk pazarlamayı
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi evimizin içinde
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maalesef bu anlayış öyle yerleşmiş ki ancak gençleri bu anlayıştan kurtarabiliyoruz şu an 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Satış ile pazarlamanın farkını öğretmek büyük iş bence :))))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru. Bununla ilgili güzel bir yazı yazılabilir aslında. Satış ile pazarlamanın farkı?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Var mı böyle bir yazın?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yazıları özellikle 40 yaş üstünün okuyacağı mecralarda yaymak lazım 🙂 Yoksa faydası yok.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah 🙂 Öyle bir mecra da kalmadı her yerde karışık gençler gümbür gümbür
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöropazarlama zirvesi yapıldı nasıldı verimli oldu mu?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani şu an hatırlamıyorum ama iki blog sitem var. Kilincerdemir.com ve pazarlamagurusu.com belki yazmışımdır bir yerde ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bakalım
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet Türkiye’deki ilk nöropazarlama zirvesiydi bence çok başarılıydı ve bundan sonraki çok çok daha iyi olacak.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üsküdar Üniversite’si düzenledi ve ayrıca ücretsiz bir etkinlikti.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlgi de fena değildi.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, bilseydim ben de duyururdum önemli bir etkinlik ikincisini önceden haber verin.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır ???
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir başlangıç oldu bence
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Devamını bekliyoruz
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara gelelim
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika bir kitap listesi paylaştın.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blog tavsiyelerin var mı ya da bu alanda takip edilecek isimler sm hesapları vs.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önümüzdeki yıl nöropazarlama alanında yapılan akademik yayınların da paylaşılacağı bilimsel bir konferans olacak inşallah.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aaa bu güzel haber işte
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipteyiz
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikircok.net i ve pazarlamasyon.com u çok beğeniyorum. Bence pazarlama dünyasındaki en başarılı dijital platformlar bunlar.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöropazarlama yazıları da kendine yer bulabiliyor buralarda 🙂
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel işler her zaman paslaşırız ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nöropazarlama alanında ise www.neurosciencemarketing.com/ da Roger Dooley güzel yazıyor.

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?

Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin! :)))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ???
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram :))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken Hayalindeki meslek neydi?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Asker. (Ama askeri lise sınavlarını kazanamadım)
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belli oluyordur zaten :)))))
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep zor işleri sevmişsin Kılınç ??
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O üniformaları çok çekiciydi ama ???
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu aralar en sevdiğim soru. Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi ki neden olmasın
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet: Twitter profilinde de dalgıç üniforması giymişsin. Dalmayı da seviyor musun? ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahaha evet. 2002’den beri profesyonel dalgıcım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynı zamanda eğitmenlik de yaptım bir zamanlar.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dalış ölümsüz bir tutku benim için.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: beyin nasıl sinyaller veriyor dalarken ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahhaa 🙂 Su altında onu ölçebilecek teknoloji daha gelişmedi.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çok kabiliyetli gördüm seni ama uçmak bambakşa ….
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu aralar en sevdiğim soru Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sakin, huzurlu, keşif ve merak dolu bir ortam diyebilirim.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Az önce olur tabi dedim ya sende de hipokampüste problem var sanırım ???
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seni denemek istedim.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??????
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müsait bir zamanda sana bir görüneyim ben.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir deney yürütüyoruz fMRI ile gel bir beynine de bakalım.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ücretsiz! ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajı benim için zordu çünkü çok şey söylemek istiyorum ama parmaklarımın hızı yetişemiyor ???
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk sesli röportajımızın konuğu sen ol o zaman.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bence gayet güzel özetledik önemli noktaları.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çok istifade ettim net.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet umarım anlaşılır bir şekilde izah edebilmişizdir :))) Kolay konular değil çünkü.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önereceğim 5-6 kişiyle yaptın bile ??? ama Necip Murat, Bülent Fidan, Ulvi Yaman’ı kesinlikle tavsiye ederim ?
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuklarımız herkesi merak ettiği önemli isimler olur her zaman teşekkür ederiz tavsiyeler için.
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin ile olan ilişkinde sana mutluluklar dilerim bol cevizli günlerin olsun beni de unutma seninle yazışmak güzeldi
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben teşekkür ederim sevgili karga
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipteyiz arkanı kolla
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen de kafanı belki de beynini
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşeceğiz yine ✋
Kılınç Orhan Erdemir WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? Görüşmek dileğiyle.

Kılınç Orhan Erdemir Hakkında

1980 yılında Karşıyaka İzmir’de doğdu. Üniversite eğitimi sırasıyla Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi (lisans), Kadir Has Üniversitesi M.B.A. (1. yüksek lisans), Üsküdar Üniversitesi Nöro Bilim (2. yüksek lisans) alanlarındadır. Kişisel bakım, inşaat ve perakende sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışı ürün, marka ve pazarlama yöneticiliği yapan Erdemir, 2010 yılından itibaren beyin ve tüketici davranışları arasındaki ilişkiye odaklanmaya başladı. Nöro bilim bulgularının pazarlama ve marka iletişimine nasıl yön verebileceğine dair çalışmalarına, 2014’den bu yana Neuro Discover araştırma şirketinin kurucu ortağı ve yöneticisi olarak devam etmektedir. “Nöro Pazarlamaya Giriş” adlı kitabıyla nörofizyolojik ölçümlerin pazarlama iletişiminde nasıl kullanılabileceğini anlatan Erdemir, Tüketici Nöro Bilimi alanında akademik çalışmalarını da sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Karayip Korsanları 5 İncelemesi – Ezginin Kanalı
Önceki yazı
Olmak ya da Olmamak İşte Bütün Mesele Bu – Onedio