Dijital Bünyeler İçin Film Önerisi 1

Girişimciler, dijitalde olmak isteyenler, iletişim dünyasını yakından takip edenler sizlere sesleniyoruz. Girişimci olacağım. Pazarlama direktörü olmak istiyorum. Kendimi mesleki anlamda geliştirmek istiyorum. En az biriyle uzaktan yakından ilginiz varsa bir müjdemiz var. Gak guk yapmıyoruz. Dijital Karga olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek için paylaşımlarımıza yeni bir seri ekliyoruz. Kargastik bir hareket daha başlatıp her pazar bir film önerisinde bulunuyoruz. Dijital bünyeler için bir filmle haftada bir karşınıza çıkıyoruz.

Girişimci ruhunuza değer katacak filmlere Wall Street (Borsa) ile başlangıç yapalım istedik. Film bir Simsar’ın zengin olmak için neler yaptığını ele alıyor. Zengin olmak uğruna etik değerlerden vazgeçilince nelerle karşılaşıldığını anlatıyor. Açgözlülüğün sonucunda nelerin olduğunu görüyorsunuz. Kendi değerlerinizi ve çizginizi belirlemeniz konusunda sizlere katkı sağlayabilecek; suçun, dramın, aşkın, tutkunun ve hırsın yer aldığı bir film.

Wall Street (Borsa) Film Künyesi

Filmin yönetmen koltuğunda Oliver Stone oturuyor. Baş rolü Charlie Sheen üstlenmiş. 1987 yapımı filmin IMDb puanı 7,4. Michael Douglas’ın filmden aldığı ödüller; En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı, Altın Küre Drama Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Ödülü, David di Donatello En İyi Yabancı Erkek Oyuncu Ödülü, National Board of Review En İyi Erkek Oyuncu Ödülü.

Filmin İzleyenlere Kattığı 3 Şey
  1. Hırs
  2. Strateji
  3. Dürüstlük

Girişimcilik değerlerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. İnsanın kendini sorguladığı idealleri uğruna nasıl tavizler vereceğini başarı ve ahlak kavramlarını gözden geçirmesini sağlıyor. Film size kendinizi kahramanın yerine koyup düşünme imkanı veriyor. Etik kavramlarınızı doğruluk üzerinde kurmanıza yardımcı oluyor.

Girişimci ruhunuzun etik değerlerle buluşması dileğiyle, şimdiden iyi seyirler.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Zuckerberg Harvard Konuşması
Önceki yazı
Masa Dekorasyonu ve Düzenleme – Tarz Meselesi