6 Yaşında YouTube’dan Ayda 1 Milyon Dolar Kazanıyor ▶️

Son dönemlerde içerik üreticilerinin favori ilgi alanı haline dönüşen YouTube, her geçen gün ilgi çekici konularla YouTuberlar meydana getirmeye devam ediyor. 4 Yaşından itibaren YouTube üzerinden oyuncaklarını ve tatlı deneyimlerini paylaşan Ryan isimli küçük çocuk geçtiğimiz yıl toplamda 11 milyon dolar gelir elde etti. Şu ana kadar 10.147.691 abone sayısına sahip olan Ryan ToysReview adlı kanalıyla 6 yaşındaki YouTuber, Forbes’un en çok kazanan YouTube ünlüleri listesine adını yazdırmayı başarmış durumda.

6 yaşındaki Ryan’ın YouTube kanalının tanımı ise şu şekilde; “Ryan oyuncakları seviyor. Bir çocuk tarafından çocuklar için hazırlanan oyuncak değerlendirmesi!”

Ryan’ın yazmış olduğu bu tanımdan da anlayacağınız gibi kanalda yapılan paylaşımların tamamı bir çocuk tarafından üretilen çocuksu içerikler. Peki ama Ryan’ı 10 milyon abonenin takip etmesinin sebebi ne?

Ryan ToysReview kanalının dönüm noktası Temmuz 2015 tarihinde paylaşılan bir videoyu yukarıda izleyebilirsiniz.

Yukarıda izlemiş olduğunuz Ryan’ın açmış olduğu kocaman bir sürpriz yumurta videosunun bugüne kadar izlenme sayısı 800 milyonu aşmış durumda. Sürpriz yumurtanın içerisinden çıkan 100’den fazla oyuncak ile karşılaşan Ryan’ın mutluluğu görülmeye değer. Ancak tüm bunlara rağmen dünyanın diğer birçok yerinde daha farklı ve büyük problemlerle mücadele eden milyonlarca çocuk aklınıza gelebiliyor. Yaklaşık 437 bin kişinin videoyu beğenmeme belkide bu düşünceden kaynaklanıyordur.

Ryan’ın tüm bu başarı hikayesi aslında daha henüz 4 yaşındayken oyuncak değerlendirme videolarına hayran kalıp, ailesine kendi oyuncak değerlendirme videolarını çekmek istediğini söylemesi ile başladı. Bunun ardından Ryan kendi YouTube kanalını kurdu. Tebrikler Ryan! 🙂

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Teknoloji Tutkunlarına Hediye Alternatifleri
Önceki yazı
Sodexo’dan Vodafone Red Business’lı İşletmelere Özel Kampanya